Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2014

Επιτέλους Νίκη για τον Πιερικό.....2-0 την Ζάκυνθο

onsports.gr

Τη χαρά της νίκης μετά από αρκετές αγωνιστικές γεύτηκε ξανά ο Πιερικός που επιβλήθηκε 2-0 της Ζακύνθου στην Κατερίνη.
Οι γηπεδούχοι είχαν να κερδίσουν από τη 10η αγωνιστική, μετά το τρίποντο με τη Νίκη Βόλου και με το σημερινό αποτέλεσμα παρέμειναν έξω από την ζώνη του υποβιβασμού. Ο Πιερικός άνοιξε το
σκορ στο 13' με τον Ελευθεριάδη ενώ δυο λεπτά αργότερα έκανε το 2-0 με προβολή του Μανίκα. Οι Κατερινιώτες ζήτησαν πέναλτι στο 26' σε μαρκάρισμα του Παπαδόπουλου από τον Στασινόπουλο, αλλά ο διαιτητής συνέχισε το παιχνίδι κανονικά.
Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα "έπεσε" και μοιραία το 2-0 έμεινε μέχρι τέλους.
ΠΙΕΡΙΚΌΣ: Παπατολίκας, Κατσαρμπάς, Αποστολίδης, Ιορδανίδης, Παπατόλιος, Ίτσιος, Μανίκας (88' Νίκου), Παπαδόπουλος (77' Τσιρλίδης), Λαζαρίδης, Νικολίτσης, Ελευθεριάδης (66' Καραγκούνης).
ΖΆΚΥΝΘΟΣ: Ξενοδόχοφ, Στασινόπουλος, Αποστόλου, Μπίρης, Φωτιάς, Οικονόμου, Τορεσάνι, Σκαθαρούδης, Κυριακίδης, Κούνσολο (66' Όττα), Χατζησάββας (56' Σολφερίνο).