Κυριακή 1 Φεβρουαρίου 2015

Αναγέννηση Καρδίτσας - Αιγινιακός 1-2

Onsports
Αναγέννηση Καρδίτσας - Αιγινιακός 1-2 (photos) | onsports.gr
Σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας πανηγύρισε ο Αιγινιακός που νίκησε 2-1
Με αυτή τη νίκη η ομάδα της Πιερίας ανέβηκε στους 16 βαθμούς και την όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα του Βορείου Ομίλου της Football League, ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στους 13 και την ενδέκατη θέση.

Μετά από κακό παιχνίδι στο πρώτο μισάωρο η Αναγέννηση ήταν εκείνη που πήρε προβάδισμα. Στο 35' ο Πέεφ έκανε το μακρινό σουτ και έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους.
Ωστόσο ο Αιγινιακός απάντησε πέντα λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Γουέλκαμ για να λήξει έτσι το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος φαινόταν ότι όποια ομάδα κατάφερνε να σκοράρει θα ήταν κι εκείνη που θα νικούσε. Και το «χρυσό» γκολ το βρήκε ο Αιγινιακός στο 86' με τον Αχιλλέα Αχαλινόπουλο.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Σ. Θεοδοσιάδης): Κουτσόπουλος, Γκουγκούδης, Παπαργυρίου, Στάμος, Οικονόμου, Νίκιτς, Μαυριάς, Σαΐν, Τζέκος, Μπιτέλης, Πέεφ.
Αιγινιακός (Στ. Διαμαντόπουλος): Τόλιος, Λιόλιος, Μπάρος, Αραμπατζής, Γιαζιτζόγλου, Φαμπίνιο, Ρίκα, Πέντα, Ντεβέσα, Γεάλκαμ , Καζάκης.