Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2019

Δώρο στον ΠΑΟΚ ... 2-3 στις καθυστερήσεις...

Ο ΠΑΟΚ πέρασε ένα δύσκολο απόγευμα στο Περιστέρι. Ο Ατρόμητος κατάφερε να ανατρέψει το 2-0 σε βάρος του και να φέρει το ματς στα ίσια. Ομως, στις καθυστερήσεις έκανε δώρο το γκολ της νίκης στον ΠΑΟΚ. Μέσα σε 2 λεπτά, δύο παίκτες, ο Μάντσον και ο Ενσικουλού έκαναν δυο ανόητα φάουλ με αποτέλεσμα και τις δυο φορές ο ΠΑΟΚ, σαν σε προπόνηση, να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
Και στην μεν πρώτη περίπτωση ακυρώθηκε το γκολ ως οφσάιντ, στην δεύτερη όμως,  οι παίκτες του Αναστασίου (που μάλλον έχει μεγάλες ευθύνες) οδηγήθηκαν στην σέντρα και στο ένα λεπτό που απέμενε, ούτε την μπάλα δεν μπόρεσαν να κουβαλήσουν στην αντίπαλη περιοχή.

Μεγάλη ευθύνη για την ήττα έχει και ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου, Θεοδωράκης...