Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2020

H "απόκρουση της χρονιάς" στη Γ' εθνική! (Στέφανος Γουναρίδης-Πιερικός-3ος όμιλος)

Toυ δημοσιογράφου Νίκου Κολίτση

Ο υψηλόσωμος τερματοφύλακας του Πιερικού, Στέφανος Γουναρίδης, πραγματοποιεί την "απόκρουση της χρονιάς" στη Γ' εθνική κατηγορία, μία σε κάθε ημίχρονο, με αντίπαλο τον Δία Δίου (2-0), για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Πιο συγκεκριμένα, στο πρώτο ημίχρονο, ο πορτιέρο Στέφανος Γουναρίδης, απογειώθηκε, χωρίς απόλυτη οπτική γωνία μάλιστα, στο αριστοτεχνικό σουτ του... Βιερίνια Ευαγγελόπουλου, του Δία Δίου, σε μία χορευτική, κατά μέτωπο, αντεπίθεση του τελευταίου, κρατώντας ανέπαφη την εστία του, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, με καταπληκτική επέμβαση, υψηλού βαθμού δυσκολίας, στην κεφαλιά του Νίκου, μόλις από το ύψος της μικρής περιοχής, διατήρησε το μηδέν, επιδεικνύοντας αξιοθαύμαστα αντανακλαστικά κι απέτρεψε την ισοφάριση.