Πέμπτη 30 Αυγούστου 2018

Το όνειρο του Τσάμπιονς Λιγκ ...πέταξε στα αστέρια

Απογοητευτικός ΠΑΟΚ και αποκλεισμός

Το όνειρο του Τσάμπιονς Λιγκ ...πέταξε στα αστέρια – Απογοητευτικός ΠΑΟΚ και αποκλεισμός
Το ελπιδοφόρο ξεκίνημα του ΠΑΟΚ τελικά ήταν μόνο ξεκίνημα αφού με εξαίρεση το πρώτο15λεπτο ο ΠΑΟΚ ήταν απογοητευτικός με αποτέλεσμα να χάσει με “κάτω τα χέρια” από τη Μπενφίκα με 1-4 και να αποκλειστεί από τη φάση των ομίλων που τόσο κοντά είχε φτάσει παρόλο που προηγήθηκε πολύ νωρίς με 1-0.
Μόλος στο 13΄ ο Πρίγιοβιτς σκόρπισε ενθουσιασμό στους χιλιάδες οπαδούς του Δικεφάλου αφού έπειτα από μια εξαιρετικά εμπνευσμένη κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Βλαχοδήμο και με πλασέ έκανε το 1-0. Δυστυχώς όμως η καλή αρχή δεν είχε και συνέχεια καθώς μόλις στο 20΄ με κεφαλιά του Ζαρντέλ η Μπενφίκα ισοφάρισε ενώ 6 λεπτά αργότερα βρήκε και σκορ πρόκρισης έπειτα από το τραγικό φάουλ του Πασχαλάκη. Αμυντικός του ΠΑΟΚ έδιωξε σε σέντρα, η μπάλα κατευθυνόταν κόρνερ αλλά ο Πασχαλάκης θέλησε να το αποφύγει και έπεσε στο χορτάρι για να κρατήσει τη μπάλα εντός αγωνιστικού χώρου. Ο Σέρβι όμως που παρακολουθούσε τη φάση έκλεψε τη μπάλα και στη συνέχεια ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ του έκανε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Σάλβιο κάνοντας το 1-2. “Ταφόπλακα” στα όποια όνειρα του ΠΑΟΚ γιια πρόκριση έβαλε ο Πίζι πριν κλείσει το ημίχρονο με σουτ από το ύψος της περιοχής στο 39' για να κάνει το 1-3. Στο δεύτερο ημίχρονο που είχε διαδικαστικό χαρακτήρα η Μπενφίκα σκόραρε και στο 49 με πέναλτι του Σάλβιο έπειτα από κράτημα του Βαρέλα στον Ζαρντέλ