Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2019

ΦΟ Αριδαίας – ΑΟΚ Αιγινιακός 78-61

Ο Αιγινιακός ηττήθηκε με 78-61 από την Αριδαία, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αριδαίας, σε αγώνα την 20η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Καλύτερα μπήκε η Αριδαία στην αναμέτρηση, πήρε το προβάδισμα στο σκορ, το οποίο έφτασε από το πρώτο δεκάλεπτο σε διψήφιο επίπεδο και προηγήθηκε με 25-13 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ηλία Λοτζανιώτη ισορρόπησαν το παιχνίδι και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με τη γηπεδούχο μπροστά στο σκορ με 43-31.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Αριδαία διεύρυνε κι άλλο το προβάδισμά της, με το σκορ μετά από τριάντα αγωνιστικά λεπτά να διαμορφώνεται σε 65-48.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός προσπάθησε να μειώσει την εις βάρος της διαφορά, ωστόσο η Αριδαία διαχειρίστηκε το προβάδισμά της και πήρε τη νίκη με το τελικό 78-61.

Διαιτητές: Χρυσάφης Στ. – Χατζημπαλίδης.
Δεκάλεπτα: 25-13, 43-31, 65-48, 78-61.

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Υποδηματόπουλος, Βασίλογλου 2, Πέτκος 15 (2), Τοπαλίδης 7, Αμανίδης, Μπεγλόπουλος, Παπαβραάμ 11 (2), Αβραμίδης 11 (3), Κληντσάρης 2, Μακρόπουλος 20 (2), Στρέπκος 4, Ζέρζης 6 (1).

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Πιπιλίκας 2, Κατσιάνος 20 (3), Αργυρόπουλος 8 (1), Κοίλιας, Βουλτσίδης 13 (1), Μελίδης 12, Βουτσακόπουλος 5 (1), Γιουμούκης 1, Καλαβρινός.