Τρίτη 26 Μαρτίου 2013

Σούπερ θέαμα!!! ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΓΙΑΝΝΙΝΑ 31-15 στο χάντμπωλ

Ημίχρονο 15-10

Φοβερό χαντμπωλ έπαιξαν οι παίκτες του Αρχελάου, που συνέτριψαν την συμπαθή ομάδα των Ιωαννίνων με 31-15 και διασκέδασαν με τον καλύτερο τρόπο, το άδοξο αποτέλεσμα στη Νάουσα, όπου έσπασε το αήττητο.
Ο Αρχέλαος ξεκίνησε δυνατά και δίνοντας πολύ μεγάλη σημασία στην έκβαση του παιχνιδιού, στο πρώτο 10λεπτο προηγήθηκε με 6-4 και με το ίδιο σκηνικό κύλησε και το δεύτερο 10λεπτο που τον ήθελε μπροστά με 17.
Η διαφορά άρχισε να μεγαλώνει στο 3ο δεκάλεπτο με το σκορ να διαμορφώνεται σε 15-10 υπέρ των πρωτοπόρων.
Στην επανάληψη είδαμε έναν εκπληκτικό Αρχέλαο που δεν δεχόταν γκολ με τίποτα, έχοντας γρανιτένια άμυνα και με πολύ τρέξιμο στο παιχνίδι πέτυχε νταμπλ σκορ.
Τα Γιάννινα πέτυχαν μόλις πέντε γκολ στην επανάληψη, ενώ αξίζει να αναφερθεί ότι στο τελευταίο 10λεπτο οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να παραβιάσουν την εστία του Αρχελάου.
Η ομάδα της Κατερίνης που είναι στην κορυφή από την αρχή της χρονιάς, αύξησε τη διαφορά ασφαλείας στους 4 βαθμούς από τους διώκτες της και στα πέντε εναπομείναντα παιχνίδια, καλείται να κάνει την υπέρβαση και να πάρει την πολυπόθητη άνοδο – επιστροφή στην Α1 ανδρών.