Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2013

Δόξα Δράμας: Νίκη-θρίλερ, 2-1 τον Βατανιακό στο 92'!

Το νικηφόρο σερί της στα τρία ματς επέκτεινε η Δόξα Δράμας, επικρατώντας 2-1 του Βατανιακού με γκολ στο 92’ και  παρέμεινε μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμού
Μάλιστα, οι «Μαυραετοί» χρειάστηκε να κάνουν μια μεγάλη ανατροπή αφού βρέθηκαν πίσω στο σκορ! Στο 52ο λεπτό του αγώνα ο Ζαγοριανός έδωσε προβάδισμα στον «ουραγό» Βατανιακό, όμως οι γηπεδούχοι «απάντησαν» άμεσα, με τον Διαμαντόπουλο τέσσερα λεπτά αργότερα να ισοφαρίζει και να βάζει τη Δόξα ξανά στο ματς.
Από εκείνο το σημείο μέχρι και τις καθυστερήσεις όλα έδειχναν πως ο αγώνας θα ολοκληρωθεί χωρίς νικητή, ο Βατανιακός όμως υπολόγισε χωρίς τον Κάσσο ο οποίος στο 92ο λεπτό νίκησε τον Κουδουνά και χάρισε μια απίστευτη νίκη στους γηπεδούχους!

Δόξα Δράμας: Μένκα, Στεργιανός, Γελαδάρη,ς Θεοδωρέλης, Λιαπάκης, Κυριακίδης, Βλασόπουλος, Ρούτσης, Μουδούρογλου, Κάσσος, Ετόφ
Βατανιακός: Κουδουνάς, Κολαξίδης, Κωτσιόπουλος, Νταντάμης, Γιαξής Γιαλαμίδης Γιαπιτζής, Λαζαρίδης, Ζαγοριανός, Ποτουρίδης, Γιαννούλης.